Rezervacija vodenega ogleda
Koristne informacije:
Cenik
CENIK VODENIH OGLEDOV V KRAJINSKEM PARKU STRUNJAN | |||
Storitev | V slovenskem ali italijanskem jeziku [EUR] | V tujem jeziku (ANG – NEM) [EUR] | |
Za skupino nad 6 oseb Dveurno vodenje po klifu, solinah in okoli lagune Stjuža |
odrasli | 8,00 | 10,00 |
mladina do 18. leta | 7,00 | 8,00 | |
študenti s potrjeno izkaznico | 7,00 | 8,00 | |
upokojenci | 7,00 | 8,00 | |
Za skupino nad 6 oseb Enourno vodenje po klifu ali po solinah in okoli lagune Stjuža |
odrasli | 4,00 | 5,00 |
mladina do 18. leta | 4,00 | 5,00 | |
študenti s potrjeno izkaznico | 4,00 | 5,00 | |
upokojenci | 4,00 | 5,00 | |
Posamezniki in skupina do 6 oseb Dveurno vodenje za posamezne obiskovalce in skupine do 6 oseb |
45,00 | 60,00 |
Cenik velja od 16. 1. 2018 dalje.
Cene vsebujejo DDV.
Kako do zbirnega mesta?
Vodnik vas čaka na solinah v solinarski hiši. Če prihajate z avtomobilom, pustite vozilo na plačljivem parkirišču. V primeru prihoda z avtobusom, se pripeljite do začetka parkirišča in izstopite na pločnik. Za čas trajanja vodenja morajo vozniki premestiti avtobus na 2 km oddaljeno parkirišče pri Belvederju pred gostišče Jasna in se ob dogovorjeni uri ob zaključku vodenega ogleda vrniti na zbirno mesto. Skupina se odpravi 500 m peš ob morju do solin, do solinarske hiše, kjer vas v prvem nadstropju čaka vodnik.
Opomba: V kolikor rezervirate vodenje samo po klifu, je zbirno mesto, kjer vas odloži avtobus.
Več v navodilih za avtobusnega šoferja Navodila za voznike avtobusa.
V kolikor zamujate, morate to obvezno sporočiti vodniku na številko uprave parka (08/20 51 880)
Kako rezerviram vodenje?
Izpolnite spletni obrazec za rezervacijo Ko dobimo rezervacijo, vam vodenje potrdimo.
Način plačila
Plačate lahko z naročilnico ali v gotovini na dan vodenega ogleda.
Trajanje ogleda
- 2 uri (sprehod po vsem krajinskem parku z občasnimi postanki) oziroma,
- 1 uro (sprehod samo po klifu ali samo po solinah z občasnimi postanki).
Potek ogleda
Za enourni ogled solin in lagune Stjuža, končamo ogled kjer smo ga pričeli (pri solinarski hiški). V primeru dvournega vodenja ali eno urnega vodenja po klifu, vodenje končamo, ko pridemo iz klifa do glavnega parkirišča.
Delovni listi
Brezplačni, na voljo po naročilu.
Oprema
Vremenu in letnemu času primerna oblačila, pohodniška obutev. V poletnih mesecih se priporoča kot dodatek pokrivalo in brezalkoholna pijača.
Opis vodenj
Vodnik skupino sprejme na solinah v solinarski hiški. V primeru enournega vodenja po klifu, skupino sprejme na pričetku glavnega parkirišča, pod hotelom Krka (Svoboda). Na solinah sledi razlaga solin in o laguni Stjuža, nato si v razstavnem prostoru ogledamo kratek film o Krajinskem parku Strunjan. V primeru eno dvournega ogleda, se od solin odpravimo še na klif. V primeru enournega ogleda klifa, si ogledamo samo klif.
Park si je mogoče ogledati tudi z vodnikom, individualno ali v skupini. Vodeni ogled je potrebno pravočasno rezervirati, namenjen pa je obiskovalcem, ki poleg sprehoda po parku želijo izvedeti kaj več o naravnih in kulturnih posebnostih Krajinskega parka Strunjan.
Klasični vodeni ogled solin, lagune in klifa z morjem po približno 4 km dolgi poti traja najmanj 2 uri. Obiskovalci se lahko odločijo tudi za krajši, enourni ogled klifa ali lagune Stjuža s solinami s podrobnejšo razlago o postopku pridobivanja soli.
Od leta 2014 ponujamo še štiri dodatne vrste ogledov: po botanični, geološki, geografski in podvodni učni poti.